PERSEKITARAN POLITIK `GHAIRU SOLEHAH` MENYERLAHKAN MINDA KOLOT PEMERINTAH MALAYSIA

BEZA PAKATAN RAKYAT DAN BARISAN NASIONAL SEMASA MEMERINTAH PULAU PINANG

BEZA PAKATAN RAKYAT DAN BARISAN NASIONAL SEMASA MEMERINTAH PULAU PINANG
lu pikir la sendiri...

NAK CEPAT.. KLIK ARTIKEL DI BAWAH

PROGRAM I`TIKAF DAN QIAMULLAIL DI MASJID AT TAQWA.. PADA 26 HB MAC 2010 NI.. JANGAN LUPA..

PROGRAM I`TIKAF DAN QIAMULLAIL DI MASJID AT TAQWA.. PADA 26 HB MAC 2010 NI.. JANGAN LUPA..
Program anjuran Urusan Ulamak PAS Kawasan Kepala Batas bertujuan untuk menyemarakkan suasana mahabbah dan ukhuwwah di kalangan ahli jamaah Islam...stiap Jumaat minggu ke 4.. sama2lah kita semua memberi sumbangan...

SETIAP AHLI PAS PERLU MENJADI AHLI USRAH

SETIAP AHLI PAS PERLU MENJADI AHLI USRAH
Jommmmmmmmmmmm join usrah..

APE CITE NI

APE CITE NI
Hati yang tenang dan tenteram dipenuhi dengan amalan zikir ilallah yang berterusan..

Tuesday, October 05, 2010

Re: cara tulis surat rasmi yg betul...

hahaha...baco surat buat aku tersenyum sendiri



From:        "Halmi Mohamed" <halmimohamed@gmail.com>
To:        "'Azlisham Said'" <Azlisham_Said@Jabil.com>, "'Amran Hamzah'" <Amran_Hamzah@Jabil.com>, "'Mohd Fitri Othman'" <MohdFitri_Othman@Jabil.com>, "'Hapizi AbdHalim'" <Hapizi_AbdHalim@Jabil.com>, "'Muhamad Ridzuan'" <Muhamad_Ridzuan@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'Hazri Hussain'" <Hazri_Hussain@Jabil.com>, "'Mohd Rethudden'" <Mohd_Rethudden@Jabil.com>, "'Mohd Anif'" <Mohd_Anif@Jabil.com>, "'Fadzil Ahmad'" <Fadzil_Ahmad@Jabil.com>, "'Mohd Haffiz'" <Mohd_Haffiz@Jabil.com>, "'Aminoor Rashidin Hashim'" <AminoorRashidin_Hashim@Jabil.com>, "'Muhamad Najib'" <Muhamad_Najib@Jabil.com>, "'Baharom, Romizan'" <Romizan.Baharom@pmintl.com>, <saei_abdullah@yahoo.com>
Cc:        "'Hasmey Hashim'" <Hasmey_Hashim@Jabil.com>, "'Abd Suhadee'" <Abd_Suhadee@Jabil.com>, "'Naqsyabandi Jamaludin'" <Naqsyabandi_Jamaludin@Jabil.com>, "'Shaparin Baharom'" <BaharomS2@Jabil.com>, "'Asma Ahmad'" <Asma_Ahmad@Jabil.com>, "'Mohd Rethudden'" <Mohd_Rethudden@Jabil.com>, "'MohdZaini Ayub'" <MohdZaini_Ayub@Jabil.com>, "'Mohd Azril'" <Mohd_Azril@Jabil.com>, "'Mohd Soffian'" <Mohd_Soffian@Jabil.com>, "'Muhamad         Fadhli'" <Muhamad_Fadhli@Jabil.com>, "'Sarizan Musa'" <Sarizan_Musa@Jabil.com>, "'Sabri Hamid'" <Sabri_Hamid@Jabil.com>, "'Hafiz Daud'" <Hafiz_Daud@Jabil.com>, "'Norhuffairos Hussin'" <Norhuffairos_Hussin@Jabil.com>, "'Norzamlan KamaralZaman'" <Norzamlan_KamaralZaman@Jabil.com>, "'Zulkifli AbuTalib'" <Zulkifli_AbuTalib@Jabil.com>, "'Shahrul Nizam AbuBakar'" <ShahrulNizam_AbuBakar@Jabil.com>, "'Abu Zarim Yasin'" <AbuZarim_Yasin@Jabil.com>, "'Abdul Hisham'" <Abdul_Hisham@Jabil.com>, "'Kamarunizam Hashim'" <Kamarunizam_Hashim@Jabil.com>, "'Kamaruzaman Yaacob'" <Kamaruzaman_Yaacob@jabil.com>, "'Kamal MohdKassim'" <Kamal_MohdKassim@Jabil.com>, "'Mohd Asyraf Azmi'" <MohdAsyraf_Azmi@Jabil.com>, "'Mohd Azizul'" <Mohd_Azizul@Jabil.com>, "'Muhamad         Fadhli'" <Muhamad_Fadhli@Jabil.com>, "'Nasrun Ghani'" <Nasrun_Ghani@Jabil.com>, "'Muhamad Ridzuan'" <Muhamad_Ridzuan@Jabil.com>, "'Izaruzana Ahmad'" <Izaruzana_Ahmad@Jabil.com>, "'Nur Marisa Isnaini'" <NurMarisa_Isnaini@Jabil.com>, "'Nurul Khairina Abdul Rahim'" <Nurul_Khairina@Jabil.com>, "'Nurzaima Ismail'" <Nurzaima_Ismail@Jabil.com>, "'Rohani Zakaria'" <Rohani_Zakaria@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'Mohd Fitri Othman'" <MohdFitri_Othman@Jabil.com>, "'Fadzil Ahmad'" <Fadzil_Ahmad@Jabil.com>, "'Mohd Razaidi'" <Mohd_Razaidi@Jabil.com>, "'Mohd Rethudden'" <Mohd_Rethudden@Jabil.com>, "'Mohd Anif'" <Mohd_Anif@Jabil.com>, "'MohdZaini Ayub'" <MohdZaini_Ayub@Jabil.com>, "'Mohd Asyraf Azmi'" <MohdAsyraf_Azmi@Jabil.com>, "'Aminoor Rashidin Hashim'" <AminoorRashidin_Hashim@Jabil.com>, "'Hapizi AbdHalim'" <Hapizi_AbdHalim@Jabil.com>, "'Amran Hamzah'" <Amran_Hamzah@Jabil.com>, "'Zulkifli AbuTalib'" <Zulkifli_AbuTalib@Jabil.com>, "'SofiRizal AbdulRahim'" <SofiRizal_AbdulRahim@Jabil.com>, "'Saiful Adli Ghazali'" <Saiful_Adli@Jabil.com>, <rosidihussain.ppdun@blogger.com>, <rosidihussain.ustaz@blogger.com>, <suhaimi.mohamadnor@venture.com.sg>, "'Mohd Rizal'" <Mohd_Rizal@Jabil.com>, "'Mohd Azril'" <Mohd_Azril@Jabil.com>, <Mahathir.Mohamad@teleplan.com>, <dett_pdj@yahoo.com>, <azizi_abdullah@agilent.com>, <mustaqim.resources@gmail.com>, "'Ahmad Farizan'" <Ahmad_Farizan2@Jabil.com>, "'Mohd Razaidi'" <Mohd_Razaidi@Jabil.com>, "'Fadzil Ahmad'" <Fadzil_Ahmad@Jabil.com>, "'Mohd Asyraf Azmi'" <MohdAsyraf_Azmi@Jabil.com>, "'Mohd Rethudden'" <Mohd_Rethudden@Jabil.com>, "'Mohd Fitri Othman'" <MohdFitri_Othman@Jabil.com>, "'Aminoor Rashidin Hashim'" <AminoorRashidin_Hashim@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'Muhammad Faiz'" <Muhammad_Faiz@Jabil.com>, "'Shafie Daud'" <Shafie_Daud@Jabil.com>, "'Silmi Syafiq'" <Silmi_Syafiq@Jabil.com>, "'Syed Rezuan'" <Syed_Rezuan@Jabil.com>, "'Yusri Rizal'" <Yusri_Rizal@Jabil.com>, "'Siti Rohaya'" <Siti_Rohaya@Jabil.com>, "'Abdul Sattar'" <Abdul_Sattar@Jabil.com>, "'Faisal Kadir'" <MohdFaisal_AbdulKadir@Jabil.com>, "'Fazli Husain'" <Fazli_Husain@Jabil.com>, "'Fadzli Zulkiflee'" <Fadzli_Zulkiflee@Jabil.com>, "'Mohd Rethudden'" <Mohd_Rethudden@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'Mohd Razaidi'" <Mohd_Razaidi@Jabil.com>, "'Mohd Anif'" <Mohd_Anif@Jabil.com>, "'Mohd Fitri Othman'" <MohdFitri_Othman@Jabil.com>, "'Fadzil Ahmad'" <Fadzil_Ahmad@Jabil.com>, "'Nasrun Ghani'" <Nasrun_Ghani@Jabil.com>, "'Muhamad         Fadhli'" <Muhamad_Fadhli@Jabil.com>, "'Aminoor Rashidin Hashim'" <AminoorRashidin_Hashim@Jabil.com>, "'MohdZaini Ayub'" <MohdZaini_Ayub@Jabil.com>, "'Syed Mulyadi SyedAbdullah'" <SyedMulyadi_SyedAbdullah@Jabil.com>, "'Khairul Faizi'" <Khairul_Faizi@Jabil.com>, "'Kamarunizam Hashim'" <Kamarunizam_Hashim@Jabil.com>, "'Saiful Adli Ghazali'" <Saiful_Adli@Jabil.com>, "'Mohammad Fitri'" <Mohammad_Fitri@Jabil.com>, "'Amirul Ridzauan'" <Amirul_Ridzauan@Jabil.com>, "'Mohd Arissajali'" <Mohd_Arissajali@Jabil.com>, "'Azman Abdullah'" <AbdullaA6@Jabil.com>, "'Naqsyabandi Jamaludin'" <Naqsyabandi_Jamaludin@Jabil.com>, "'Muhamad Ridzuan'" <Muhamad_Ridzuan@Jabil.com>, "'Muhammad Rusdi Ahmad'" <MuhammadRusdi_Ahmad@Jabil.com>, "'Muhd Mazmin'" <Muhd_Mazmin@Jabil.com>, "'Mohd Shahir'" <Mohd_Shahir@Jabil.com>, "'Mohd Razif'" <Mohd_Razif@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'MohdZaini Ayub'" <MohdZaini_Ayub@Jabil.com>, "'Amran Hamzah'" <Amran_Hamzah@Jabil.com>, "'Mohd Anif'" <Mohd_Anif@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'Hairi Nizam'" <Hairi_Nizam@Jabil.com>, "'Hapizi AbdHalim'" <Hapizi_AbdHalim@Jabil.com>, "'Ramzul Haniff'" <Ramzul_Haniff@Jabil.com>, "'Zulkifli AbuTalib'" <Zulkifli_AbuTalib@Jabil.com>, "'Mohd Azizul'" <Mohd_Azizul@Jabil.com>, "'Muhamad Najib'" <Muhamad_Najib@Jabil.com>, "'Muhamad         Fadhli'" <Muhamad_Fadhli@Jabil.com>, "'Nurul Khairina Abdul Rahim'" <Nurul_Khairina@Jabil.com>, "'Asma Ahmad'" <Asma_Ahmad@Jabil.com>, "'Ismail Mohd'" <Ismail_Mohd@Jabil.com>, "'Izaruzana Ahmad'" <Izaruzana_Ahmad@Jabil.com>, "'Fadzil Ahmad'" <Fadzil_Ahmad@Jabil.com>, "'Mohd Anif'" <Mohd_Anif@Jabil.com>, "'Mohd Anif'" <Mohd_Anif@Jabil.com>, "'Mohd Rethudden'" <Mohd_Rethudden@Jabil.com>, "'Mohd Razaidi'" <Mohd_Razaidi@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'Zulkifli AbuTalib'" <Zulkifli_AbuTalib@Jabil.com>, "'Aminoor Rashidin Hashim'" <AminoorRashidin_Hashim@Jabil.com>, "'Amran Hamzah'" <Amran_Hamzah@Jabil.com>, "'Asma Ahmad'" <Asma_Ahmad@Jabil.com>, "'Fadzil Ahmad'" <Fadzil_Ahmad@Jabil.com>, "'Hairi Nizam'" <Hairi_Nizam@Jabil.com>, "'Hapizi AbdHalim'" <Hapizi_AbdHalim@Jabil.com>, "'Izaruzana Ahmad'" <Izaruzana_Ahmad@Jabil.com>, "'Mohd Anif'" <Mohd_Anif@Jabil.com>, "'Mohd Asyraf Azmi'" <MohdAsyraf_Azmi@Jabil.com>, "'Mohd Fitri Othman'" <MohdFitri_Othman@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'Mohd Razaidi'" <Mohd_Razaidi@Jabil.com>, "'Mohd Rethudden'" <Mohd_Rethudden@Jabil.com>, "'MohdZaini Ayub'" <MohdZaini_Ayub@Jabil.com>, "'Muhamad         Fadhli'" <Muhamad_Fadhli@Jabil.com>, "'Nur Marisa Isnaini'" <NurMarisa_Isnaini@Jabil.com>, "'Nurul Khairina Abdul Rahim'" <Nurul_Khairina@Jabil.com>, "'Nurzaima Ismail'" <Nurzaima_Ismail@Jabil.com>, "'Ramzul Haniff'" <Ramzul_Haniff@Jabil.com>, "'Mohd Sofian'" <Mohd_Sofian@Jabil.com>, "'Bunyamin        Sabran'" <Bunyamin_Sabran@Jabil.com>, "'Mohd Azizul'" <Mohd_Azizul@Jabil.com>, "'Muhamad Ridzuan'" <Muhamad_Ridzuan@Jabil.com>, "'Muhamad Najib'" <Muhamad_Najib@Jabil.com>, "'Mohd Sofian'" <Mohd_Sofian@Jabil.com>, "'Mohd Shahir'" <Mohd_Shahir@Jabil.com>, "'Helmy Zainal Abidin'" <Helmy_ZainalAbidin@Jabil.com>, "'Nazri Shafie'" <Nazri_Shafie@Jabil.com>, "'Norzamlan KamaralZaman'" <Norzamlan_KamaralZaman@Jabil.com>, "'Noraida Daud'" <Noraida_Daud@Jabil.com>, "'Muhamad Najib'" <Muhamad_Najib@Jabil.com>, "'Nasrun Ghani'" <Nasrun_Ghani@Jabil.com>, "'Norhuffairos Hussin'" <Norhuffairos_Hussin@Jabil.com>, "'Zulkifli AbuTalib'" <Zulkifli_AbuTalib@Jabil.com>, "'Sabri Hamid'" <Sabri_Hamid@Jabil.com>, "'Mohd Sofian'" <Mohd_Sofian@Jabil.com>, "'Sarizan Musa'" <Sarizan_Musa@Jabil.com>, "'Subri Noh'" <Subri_Noh@Jabil.com>, "'Sukri Othman'" <Sukri_Othman@Jabil.com>, "'Syed Mulyadi SyedAbdullah'" <SyedMulyadi_SyedAbdullah@Jabil.com>, <bob_azad88@yahoo.com>, <rosyizam.abdulrahim@tm.com.my>, "'rosidihussein'" <albertami@yahoo.com>, <appledeent@gmail.com>, "'Azizan Shariff'" <abs@doe.gov.my>, "'mohd azizon'" <azizon79@yahoo.co.uk>, <mahjubhanafi@yahoo.com.my>, "'hafiz ketua pemuda kb'" <hafzkb@yahoo.com>, "'hafiz kb'" <hafiz.kasim@kn.com.my>, "'nordin - software engineer, Motorola / PAS Branch Secretary'" <KPC368@motorola.com>, "'Azri Noor PNG TA2/TA3'" <Azri.Noor@ZF-Lenksysteme.com>, <abdul-aziz_bin-othman@non.agilent.com>, <'ahmadazizi-yusof@fujielectric.com.my'>, "'Azmi Kasim'" <Azmi_Kasim@Jabil.com>, "'hafiz kb'" <hafiz.kasim@kn.com.my>, "'hafiz kb'" <hafiz.kasim@kn.com.my>, "'hafiz ketua pemuda kb'" <hafzkb@yahoo.com>, "'Hapizi AbdHalim'" <Hapizi_AbdHalim@Jabil.com>, "'Mohd Razaidi'" <Mohd_Razaidi@Jabil.com>, "'Mohd Rethudden'" <Mohd_Rethudden@Jabil.com>, "'Mohd Fitri Othman'" <MohdFitri_Othman@Jabil.com>, "'Mohd Helmizam'" <Mohd_Helmizam@Jabil.com>, "'Amran Hamzah'" <Amran_Hamzah@Jabil.com>, "'Asma Ahmad'" <Asma_Ahmad@Jabil.com>, "'Nazril Hamzah'" <Nazril_Hamzah@Jabil.com>, "'Mohd Azril'" <Mohd_Azril@Jabil.com>, "'Ahmad Farizan'" <Ahmad_Farizan2@Jabil.com>, "'Izaruzana Ahmad'" <Izaruzana_Ahmad@Jabil.com>, "'Ismail Mohd'" <Ismail_Mohd@Jabil.com>, "'Naqsyabandi Jamaludin'" <Naqsyabandi_Jamaludin@Jabil.com>, "'Khairul Faizi'" <Khairul_Faizi@Jabil.com>, "'Khairil Anuar'" <Khairil_Anuar@Jabil.com>, "'Shahrul Nizam AbuBakar'" <ShahrulNizam_AbuBakar@Jabil.com>, "'Shamsudin, Zainol'" <Zainol.Shamsudin@Mattel.com>, "'Md Zahari Idrus'" <Zahari.Idrus@my.flextronics.com>, "'Mohd Soffian'" <Mohd_Soffian@Jabil.com>, "'Nazril Hamzah'" <Nazril_Hamzah@Jabil.com>, "'Mohd Azril'" <Mohd_Azril@Jabil.com>, "'Ahmad Farizan'" <Ahmad_Farizan2@Jabil.com>, "'Izaruzana Ahmad'" <Izaruzana_Ahmad@Jabil.com>, "'Ismail Mohd'" <Ismail_Mohd@Jabil.com>, "'Naqsyabandi Jamaludin'" <Naqsyabandi_Jamaludin@Jabil.com>, "'Khairul Faizi'" <Khairul_Faizi@Jabil.com>, "'Khairil Anuar'" <Khairil_Anuar@Jabil.com>, "'Anas Ali'" <Anas_Ali@Jabil.com>, <udafirdaus@yahoo.com.my>, <azdharuddin@lrt.rapidkl.com.my>, <hamdanh@lrt.rapidkl.com.my>, "'Saiful Adli Ghazali'" <Saiful_Adli@Jabil.com>, "'Helmy Zainal Abidin'" <Helmy_ZainalAbidin@Jabil.com>, "'OmarSidek Husin'" <OmarSidek_Husin@Jabil.com>, "'Ismail Mohd'" <Ismail_Mohd@Jabil.com>, "'Naqsyabandi Jamaludin'" <Naqsyabandi_Jamaludin@Jabil.com>, "'Fadzli Zulkiflee'" <Fadzli_Zulkiflee@Jabil.com>, "'Fatimah Bt Zakaria'" <Fatimah_Zakaria@Jabil.com>, <azlisham.said@gmail.com>, <rosyizam.abdulrahim@tm.com.my>, <mahjubhanafi@yahoo.com.my>, <zuraidy_abdul-rashid@non.agilent.com>, <wan-nazri_b_wan-pa@non.agilent.com>, "'mohd azizon'" <azizon79@yahoo.co.uk>, "'Azri Noor PNG TA2/TA3'" <Azri.Noor@ZF-Lenksysteme.com>, <azizi_abdullah@agilent.com>, <mustaqim.resources@gmail.com>, "'Mohd Rizal'" <Mohd_Rizal@Jabil.com>, <suhaimi.mohamadnor@venture.com.sg>, "'Syed Zulhairi'" <Syed_Zulhairi@Jabil.com>, <dett_pdj@yahoo.com>, "'Abdul Rizal'" <Abdul_Rizal@Jabil.com>, "'Ahmad Farizan'" <Ahmad_Farizan2@Jabil.com>, <Mahathir.Mohamad@teleplan.com>, "'Mohd Azril'" <Mohd_Azril@Jabil.com>, <zuraidy_abdul-rashid@non.agilent.com>, "'Ahmad Farizan'" <Ahmad_Farizan2@Jabil.com>, <izham_ismail@agilent.com>, <azizi_abdullah@agilent.com>, <minxpdcbelantara@yahoo.com>, "'Mohd Sofian'" <Mohd_Sofian@Jabil.com>, "'Mohd Shahir'" <Mohd_Shahir@Jabil.com>, "'Mohamad Sufian1'" <Mohamad_Sufian2@Jabil.com>, "'Mohd Soffian'" <Mohd_Soffian@Jabil.com>, "'Saad, Ishak'" <Ishak.Saad@smartm.com>, "'Shamsudin, Zainol'" <Zainol.Shamsudin@Mattel.com>, "'Zahareen'" <zahareen@cyberguard.com.my>, <rosyizam.abdulrahim@tm.com.my>, "'Sabri Hamid'" <Sabri_Hamid@Jabil.com>, "'Subri Noh'" <Subri_Noh@Jabil.com>
Date:        10/05/2010 04:18 AM
Subject:        cara tulis surat rasmi yg betul...




Suami bin Lelaki
17, Jalan Angkasa,
24300, Kemaman
Terengganu.
Isteri binti Perempuan
17, Jalan Angkasa,
24300, Kemaman
Terengganu.
31 Mac 2010
Puan,
PERKARA : PERMOHONAN UNTUK BERPOLIGAMI

Perkara di atas adalah di rujuk.
2. Sebab utama permohonan ini di lakukan adalah kerana saya ingin
melengkapkan kuota yang telah di peruntukkan bagi saya. Buat masa ini
kuota yang telah di isi cuma satu, memandangkan masih ada 3 kekosongan,
eloklah jika dapat di penuhi secepat mungkin. Pihak yang akan mengisi
satu kekosongan ini buat masa ini ialah Cik Hana Fazura binti Ramli yang
merupakan setiausaha saya di pejabat. Memandangkan komitmen yang beliau
tunjukkan di pejabat amat baik, eloklah jika kita masukkan dia bersama
kita di dalam organisasi keluarga kita. Kekosongan yang selebihnya akan
di isi di masa akan datang.


3. Untuk makluman pihak puan, yang sebenarnya masalah ini telah lama
saya fikirkan tetapi memandangkan poket saya yang selalu nipis,
terpaksalah saya tangguhkan dulu permohonan ini di samping kurangnye
rasa keyakinan untuk mengemukakan permohonan ini. Kini, setelah saya
dapat mengeluarkan kesemua duit pelaburan ASB saya, saya merasakan
kembalinya semangat saya yang telah hilang selama ini.


4. Permohonan ini amat setimpal kerana dengan kedudukan sekarang ia
menguntungkan kedua belah pihak dan juga pihak ketiga. Selama ini hidup
kita bahagia sebab jika tidak, manakan mungkin puan dapat menjadi
seperti sekarang. Semua yang puan miliki sudah bertambah besar. Kereta
besar, rumah besar, rantai besar dan pakaian besar. Jika dulu potongan
puan seperti gitar, kini sudah bertukar menjadi drum. Oleh itu, sudilah
kiranya dapat kita kongsi bersama insan lain kebahagiaan kita ini.
5. Pihak puan juga dapat menikmati faedah dari kelulusan permohonan ini
kerana puan akan tetap menikmati apa yang telah puan miliki sekarang
dengan waktu bekerja lebih singkat dan sistem syif akan di perkenalkan
iaitu 1 hari kerja dan 1 hari cuti rehat. Waktu bekerja yang selebihnya
akan ditampung oleh pihak ketiga. Kebaikan yang puan akan nikmati ialah
waktu rehat yang bebas kerana dalam waktu puan bercuti, saya selaku
Penyelia tidak akan memantau aktiviti yang puan lakukan. Pada waktu itu
saya cuma akan fokus kepada hasil kerja pihak ketiga. Menguntungkan
bukan?
6. Segala kerjasama dari pihak puan saya dahulukan dengan ribuan terima
kasih. Saya amat berharap pihak puan dapat meluluskan permohonan saya
ini kerana adalah lebih baik jika kita dapat berkongsi kebahagiaan kita
ini bersama insan lain. Saya harap permohonan saya ini di balas dengan
senyuman penuh keikhlasan dari pihak puan dan tandatangan puan di atas
kertas yang saya lampirkan bukannya balingan periuk nasi,
pinggan-mangkuk, ketukan senduk dan perkara-perkara yang menyukarkan
pihak puan untuk melakukannya.


7. Saya harap puan sudi meluluskan permohonan ini. Hadirkanlah
senyumanmu sebagaimana ketika kita menyambut orang baru iaitu bayi kita
kedalam keluarga kita 10 tahun lepas. Situasinya lebih kurang sama
dengan masa kini. Kita akan menerima orang baru juga cuma bezanya ialah
jika 10 tahun yang lepas kita perlu menjaga dan membelainya dengan manja
bersama tetapi kali ini, setiap urusan penjagaan dan belaian manja akan
di laksanakan oleh saya sepenuhnya.


8. Akhir kata, saya harap permohonan saya ini dapat dibalas secepat
mungkin. Semoga kita bersama-bersama dengan pihak ketiga akan dapat
melaksanakan program ini dengan jayanya.
Sekian, Terima Kasih.
"BERKORBAN DAN BERKONGSI KEBAHAGIAAN LAMBANG RUMAHTANGGA BAHAGIA"
Yang Ikhlas Memohon,
Suami bin Lelaki

JAWAPAN BALAS :

Isteri binti Perempuan
17, Jalan Angkasa,
24300, Kemaman
Terengganu.
Suami bin Lelaki
17, Jalan Angkasa,
24300, Kemaman
Terengganu.
01. April 2010
PERMOHONAN UNTUK BERPOLIGAMI

Dengan segala hormatnya merujuk kepada perkara di atas dan surat pihak
tuan bertarikh 31 Mac 2010.
2. Dengan ini saya menolak permohonan pihak tuan untuk menambah carta
organinsasi yang baru saya perolehi setelah tiga tahun. Memandangkan
keadaan semasa dan ekonomi yang tidak memberangsangkan ini pihak tuan
adalah dinasihatkan supaya tidak membuat "window shopping" di akhir
tahun..


3. Pihak tuan juga digalakkan "mengukur baju di badan sendiri" dan
"melihat cermin muka sendiri' akan diri tuan sebelum menilai saya. Pihak
saya tidak akan bertanggungjawab sekiranya berlaku sebarang masalah
bunyi-bunyian atau serangan terhadap "pihak ketiga" yang bukan termasuk
dalam senarai keperluan seperti yang disyaratkan pada perkahwinan
pertama pihak tuan.

4. Bagi masalah kerja lebih masa dan pantauan pihak tuan, untuk
maklumat pihak tuan saya tidak pernah menuntut elaun kerja lebih masa
atau pun bonus di akhir tetapi memandangkan komited saya terhadap
organisasi saya ingin menjadi yang terbaik dan terhebat. Oleh itu alasan
pihak tuan adalah tidak wajar dan tidak boleh diterima sama sekali.


5. Sehubungan dengan itu, sekiranya pihak tuan ingin mengemukakan
rayuan terhadap permohonan ini pihak tuan haruslah mempertimbangkan
tindakan mahkamah dan dengan senyuman manis pihak tuan haruslah
melepaskan segalanya harta dari hujung rambut sampai ke hujung kaki dan
dari langit sampai kebumi segala harta pihak tuan hendaklah diletakkan
atas nama saya.


Sekian, terima kasih.
"BERKORBAN DEMI ALLAH BUKAN NAFSU SEMATA"
"BERKHIDMAT UNTUK KELUARGA"
Yang Benar,
Isteri bin Perempuan.
sk. Pak Mertuaku
Mak Mertuaku
Abang dan kakak iparku

Disclaimer note : Confidential information may be contained in this e-mail and any files transmitted with it ('Message').If you are not the addressee indicated in this Message (or responsible for delivery of this Message to such person), you are hereby notified that any dissemination, distribution, printing or copying of this Message or any part thereof is strictly prohibited. In such a case, you should delete this Message immediately and advise the sender by return e-mail. Opinions, conclusions and other information in this Message that do not relate to the official business of RAPIDKL shall be understood as neither given nor endorsed by RAPIDKL.

No comments: